مدرسه هوشمند چیست؟

مدرسه هوشمند یک مؤسسه آموزشی-یادگیری مبتنی بر فناوری است که کودکان را برای عصر اطلاعات آماده می کند. در مدارس هوشمند، معلمان از طیف وسیعی از ابزارهای چندرسانه ای از جمله فیلم، عکس، صوت، اسلاید و غیره کمک می گیرند تا فرآیند یاددهی-یادگیری موثرتر و کارآمدتر شود. یک مدرسه هوشمند حداکثر استفاده از فناوری هوشمند و فعال را در فرآیند اجرای کل برنامه درسی، آموزشی، ارزشیابی، مطالب یاددهی-یادگیری و مدیریت مدرسه خواهد داشت تا دانش آموزان را برای عصر اطلاعاتی که در آن زندگی می کنیم آماده کند. مدارس هوشمند مجهز به دستگاه های فن آوری مدرن، مانند تبلت ها و نوت بوک ها و جدیدترین نرم افزارهای کمک آموزشی، تجربه یادگیری را برای دانش آموزان سرگرم کننده تر می کنند. یک مدرسه هوشمند معلمان را قادر می سازد تا دانش را به شیوه ای جالب تر و قابل هضم تر برای دانش آموزان با فناوری دیجیتال به اشتراک بگذارند. در چنین مدرسه ای، معلمان با استفاده از رسانه های بسیاری مانند ویدئو، ارائه، فایل های صوتی و بسیاری از فرمت های تصویری دیگر، به اشتراک گذاری درس ها دسترسی دارند.

در یک مدرسه هوشمند می توانید تمام دروس تدریس شده در روز را ضبط کنید. بنابراین، حتی اگر یک کلاس را از دست بدهید، باز هم فرصت خواهید داشت تا بدون از دست دادن چیزی، از جمله جوک، درس را یاد بگیرید. بنابراین، حتی زمانی که دانش آموزی بیمار می شود و چند درس را از دست می دهد، لازم نیست احساس بدی داشته باشد. آنها به ضبطی دسترسی دارند که می توانند دوباره روی آن بیایند و با مطالعه خود ادامه دهند. بنابراین دانش آموزان دیگر مجبور نیستند تمام یادداشت ها را کپی کنند و خودشان یا با کمک یک دوست یاد بگیرند. اغلب در محیط کلاس های سنتی ، دانش آموزان ضعیف و خجالتی احساس می کنند که از کلاس جدا افتاده اند، در کلاس احساس خستگی می کنند و زمان سختی را تجربه می کنند. در صورتی که، این مسئله در مدرسه هوشمند صادق نیست و محیط پویای این نوع یادگیری باعث می شود که بسیاری از دانش آموزان احساس راحتی کنند. مفاهیم از طریق ویدئو، بازی های آموزشی، ارائه پاورپوینت،هنرهای تجسمی و فعالیت های عملی در ذهن دانش آموزان به طور واضح و بهتری ثبت می شوند. این مشارکت فعال در یادگیری تکنولوژیکی مسیری را برای کنترل دانش آموزان بر یادگیری خودشان هموار می کند.

مزایای مدرسه هوشمند

  • دسترسی آسان به اطلاعات
  • یادداشت برداری از یک رسانه دیجیتال
  • درک بهتر موضوعات از طریق ابزارهای دیجیتال
  • یک گزینه عالی برای دانش آموزانی که غایب هستند.
  • یادگیری به صورت پویا
  • یک محیط آموزشی که تعاملی باشد.
  • کاغذ با ابزار دیجیتال جایگزین می شود.

مدارس هوشمند روندی سریع در حال رشد در سراسر جهان دارند که توجه معلمان و مربیان بیشتری را به خود جلب می کنند. پذیرش این روند جدید می تواند مزایای بسیاری را برای دانش آموزان و همچنین مربیان به ارمغان آورد. این مدارس را قادر می سازد تا به دانش آموزان تجربه تحصیلی بهتری را متناسب با دنیای مدرن ارائه دهند.

برای اولین بار در ایران در مدرسه پیشرو با ارائه طرح کیف در مدرسه توانستیم گام به گام با آموزش نوین دنیا پیش رفته و کیفیت آموزش را ارتقا بخشیم و توانایی کودکانمان را در تمامی مهارت های زندگی مانند ایجاد تفکر واگرا و همگرا ، قدرت حل مسئله ، مسئولیت پذیری ،عزت نفس و توجه و تمرکز در آنان ایجاد نموده و در آموزش کامپیوتر و زبان انگلیسی که از مهارت های بسیار لازم فردای کودکانمان است همواره پیشگام بوده ایم.

منبع:https://pishroschool.ir/

کيف در مدرسه

مدرسه فوتبال چیست؟

مدرسه هوشمند

پیش ثبت نام مدرسه

مدرسه

بهترین مدرسه آنلاین چه ویژگی هایی دارد؟

دانش ,مدرسه ,هوشمند ,آموزان ,یک ,های ,دانش آموزان ,مدرسه هوشمند ,می کنند ,را برای ,برای دانش

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دکمه ساز / آیگاز / چوبیجات / شالرنگی / شیشه ها / پیلمیکر / سریالسو / پوتیتوز / خرماها / پیکنیک کو / میگوکده / طوطیبازار / پرنیانپوشان / سیسمونیها / آیروفرشیها / پرسلانا / آیاکسکویتورز / پوشینه مبل / دیجیگلها / ظروفمسی / جورابا / اسیدخوراکی / ارامویل / امارزیرانداز / ایرانتولزمارکت / Arad Branding
ترجمه مقاله کانون فرهنگی هنری مسجد حاج غلام اشکذر برترین وبگاه تخصصی طراحی سایت و سئو اتـل متـل آرزو موفقیت ایرانی مطالب اینترنتی موزیک ها شرکت پویا پردازان شوش برتر فایل مجله تفریجی و خبری تیروژ لوازم آرایش