ویژگی های کلیدی یک مدرسه خوب

مدرسه خانه دوم ذهن کودکان است که روزانه چند ساعت را با همنوعان خود می گذرانند و زیر نظر معلم یاد می گیرند. این رویای هر والدینی است که فرزندانشان برای رشد شخصی و ثروت حرفه ای خود به بهترین کیفیت آموزش دسترسی داشته باشند. فقط یک مدرسه خوب می تواند آموزش با کیفیتی برای شکل دادن به ذهن کودکان و بهبود مهارت ها و تخصص آنها برای آینده ای روشن ارائه دهد.اغلب این سوال در ذهن مردم ایجاد می شود که یک مدرسه خوب چیست؟ ویژگی هایی که مدارس با عملکرد بالا دارند به شرح زیر است:

یک طرح و خط مشی با کیفیت:

یک مدرسه خوب یک هدف یا چشم انداز روشن و مشترک دارد که باعث می شود عملکرد همه افراد در مدرسه برای رسیدن به هدف نهایی بهتر و از سایر مدارس ضعیف متفاوت باشد. این امر با استفاده از هر فرصت، هدیه، مزیت و منبع ممکنی که توسط مدارس با عملکرد پایین قابل مشاهده نیست، باعث رشد هر دانش آموز می شود. کار آن می تواند به طور قابل ملاحظه و آشکار جامعه ای را که مدرسه در آن قرار دارد بهبود بخشد. فقط یک مدرسه خوب می تواند با تغییرات در بخش آموزشی سازگار شود.

انتظارات و استانداردهای بالا برای هر دانش آموز:

یک مدرسه خوب همیشه استانداردهای تدریس خود را تعیین می کند و با اعتقاد به شایستگی دانش آموزان انتظار عملکرد عالی را دارد. دانش آموزان تشویق می شوند مطابق دستورالعمل های معلمان یا کمی بالاتر از آن کار کنند.

کارکنان پشتیبانی قابل اعتماد و ارائه دهندگان خدمات به خوبی سازماندهی شده:

یک مدرسه خوب دارای کارکنان پشتیبانی مانند پزشکان، مشاوران راهنما و روانشناسان است تا نیازهای دانش آموز را بتوان به موقع در محوطه مدرسه برطرف کرد. علاوه بر این، یک مدرسه خوب دارای تجهیزات پیشرفته ای مانند تجهیزات ورزشی، تاب زمین بازی، کتاب های کتابخانه، تجهیزات آزمایشگاهی، رایانه و سایر موارد است زیرا به بهترین ارائه دهندگان خدمات متصل هستند.

یک محیط آموزشی امن برای دانش آموزان:

یک مدرسه موثر بر یادگیری بهتر هر کودک با ارائه یک محیط مدرسه سالم و محترمانه برای تعامل معلم و دانش آموز تمرکز دارد. رفتارهای منفی در مدارس مانند آزار و اذیت و قلدری را تحمل نمی کند. مدرسه اقدامات انضباطی سختگیرانه ای را که باید علیه کودکی که قوانین مدرسه را زیر پا می گذارد، مشخص می کند. با شرکت دادن کودک در خدمات اجتماعی یا کارهای اجتماعی برای مدتی از رفتار نادرست کودکان جلوگیری می شود.

مدیران حمایتی و معلمان با کیفیت:

دانش آموزان آنچه را که معلم آنها را راهنمایی یا دستور می دهد دنبال می کنند. یک مدرسه خوب دارای مربیانی منصف، پرشور، صادق، خوش اخلاق، الهام بخش، ماهر و حامی خواهد بود که تأثیر مثبت قوی بر نگرش و شخصیت دانش آموز خواهند داشت. یک معلم با کیفیت همیشه برای به روز رسانی دانش، بهبود مهارت های خود و یافتن راه هایی برای ایجاد انگیزه و مشارکت دانش آموزان در حین تدریس، وقت صرف می کند. به همین ترتیب، مدیران یک مدرسه خوب به شدت از نیازهای کادر علمی حمایت و حرفه ای خواهند بود.

محیط مدرسه تمیز و منظم که برای یادگیری مفید است:

یک مدرسه خوب بهداشت را حفظ می کند و محیطی راحت برای دانش آموزان دارد تا بتوانند مهارت های خود را توسعه دهند و دانش خود را درک کنند. مدرسه کمبریج یکی از مدارس برتر در نویدا بزرگ است و به خاطر زیرساخت های سبز، امن، جادار و سازمان یافته اش برای اطمینان از فضای مؤثر برای یادگیری و رشد مناسب کودکان شناخته شده است.

نظارت مکرر بر روند تدریس و یادگیری:

یک مدرسه خوب به پیشرفت هر دانش آموز از نزدیک نگاه می کند و با انجام تنظیمات لازم اطمینان حاصل می کند که نیازهای آنها برآورده می شود. دانش آموزانی که نیاز به کمک اضافی دارند، آن را فقط در مدارس موثر دریافت می کنند. حتی عملکرد معلم به طور مرتب توسط مدیر و کادر اجرایی مدرسه با گرفتن بازخورد از دانش آموزان نظارت می شود.

سطوح بالای ارتباط و همکاری:

یک مدرسه خوب همیشه دارای بستری است که در آن همه با ذهنیت کار تیمی و مهارت های ارتباطی خوب برای حل مشکلات مربوط به آموزش یا یادگیری کار می کنند. عملکرد کلی مدرسه ممکن است زمانی به اوج برسد که اقدامات گروهی و ارتباطی به طور جدی در داخل مدرسه و همچنین به عنوان بخشی از یک جامعه دنبال شود. مدرسه ای که بهترین عملکرد را دارد جلسات مکرر معلم و والدین را برای بهبود ارتباط بین آنها برگزار می کند تا هر دو بتوانند برای دستیابی به نتایج مطلوب برای کودک با یکدیگر همکاری کنند.

مدرسه پسرانه پیشرو

مدرسه پسرانه پیشرو در سال ۱۳۷۳ با روش تحصیلی کیف در مدرسه فعالیت خود را آغاز کرد.به کارگیری روش کیف در مدرسه در دبستان پسرانه پیشرو باعث شد که این مدرسه بتواند به عنوان یکی از بهترین مدارس تهران شناخته شود.مدرسه پسرانه پیشرو در سال ۱۳۹۷ با هدف لمس هر چه بهتر مباحث درسی و آشنایی دانش آموزان با محیط اطراف خود اقدام به ایجاد فضایی به نام پارک علم کرد که بسیار مورد استقبال والدین و دانش آموزان قرار گرفت.تدریس به زبان انگلیسی در کنار فارسی در مدرسه پسرانه پیشرو باعث می شود تا دانش آموزان زبان زنگلیسی را نه فقط به صورت تئوری بلکه به صورت کاربردی و در زندگی روزمره یاد بگیرند.

تماس با ما

تهرانپارس بزرگراه رسالت بین اتوبان باقری و خیابان رشید پ ۲۰۲ دبستان پیشرو

تلفن:


۷۷۸۷۸۸۰۰


۷۷۷۰۲۴۳۱

دورنگار: ۷۷۷۰۲۴۲۷


پیامک و واتس اپ: ۰۹۰۳۶۸۰۱۱۴۱

ایمیل:info@pishroschool.com

منبع:https://pishroschool.ir/

کيف در مدرسه

مدرسه فوتبال چیست؟

مدرسه هوشمند

پیش ثبت نام مدرسه

مدرسه

بهترین مدرسه آنلاین چه ویژگی هایی دارد؟

مدرسه ,یک ,دانش ,آموزان ,کند ,مدارس ,یک مدرسه ,مدرسه خوب ,دانش آموزان ,می شود ,می کند ,مدرسه پسرانه پیشرو ,ارائه دهندگان خدمات

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دکمه ساز / آیگاز / چوبیجات / شالرنگی / شیشه ها / پیلمیکر / سریالسو / پوتیتوز / خرماها / پیکنیک کو / میگوکده / طوطیبازار / پرنیانپوشان / سیسمونیها / آیروفرشیها / پرسلانا / آیاکسکویتورز / پوشینه مبل / دیجیگلها / ظروفمسی / جورابا / اسیدخوراکی / ارامویل / امارزیرانداز / ایرانتولزمارکت / Arad Branding
ترجمه مقاله بی عنوان سایت تخصصی نهم متوسطه ... فرادیس (بـــوستــان دین شناسی) FARADIS kgolmohammadpoor بازرگانی سایناویژن روانشناس مشاور ساوه|کلینیک تخصصی راز ، مشاوره و روان شناسی صنعتی و سازمانی www.razclinic.ir وبلاگ شخصی علی فرزانه موحد rahseparhagh pp30download کاشت مو در تبریز